اخبار و مقالات

جستجو

چرا گیاهمان بعد از تعویض گلدان پژمرده می شود؟

توی این بخش درباره‌ ی جلوگیری از بوجود امدن شوک در گیاه بعد از تعویض گلدان صحبت میکنیم و دلیل این که چرا بعد از عوض کردن گلدان گیاه دچار شوک و یا زردی میشه رو بررسی میکنیم.

سنگ روی گلدان برای گیاه مفید است یا مضر؟

ممکن است شنیده باشید که گذاشتن سنگ روی خاک گیاه می تواند برای آن مفید باشد؛ اما این حرف تا چه حد درست است. ما در این مقاله، برای اینکه بیشتر با این موضوع آشنا شوید، درمورد مزایا و معایب سنگ روی گلدان برای گیاه توضیح داده ایم.

زعفران و شرایط کاشت و نگهداری از آن در فصل پاییز

زعفران گران ترین ادویۀ جهان است و در آشپزی کاربرد های بسیار زیادی دارد. این ادویه که به عنوان طلای سرخ شناخته می شود، فقط در شرایط آب و هوایی خاصی رشد می کند.

گل های کاغذی و آشنایی با انواع پرطرفدار آن در ایران

گل های کاغذی یکی از گیاهان گرمسیری بومی آمریکای جنوبی هستند. این گل در ایران بسیار پرطرفدار است و انواع مختلف آن برای تزئین باغچه و آپارتمان مورد استفاده قرار می گیرد.

لیندا یا پافیلی و روش های نگهداری از آن در خانه

گیاه لیندا ، یک گیاه ساده برای افراد آماتور که تجربه نگهداری از گیاهان را ندارند نیز میباشد.

کالانکوئه و ۴ راه ساده برای گلدهی مجدد گیاه همیشه سبز

کالانکوئه یکی از زیباترین و ظریفترین گلهای آپارتمانی همیشه سبز است که پس از ریختن گلهایش مجدد به گل می‌نشیند.

گل مرجان و شرایط نگهداری از آن در خانه

گل مرجان یک گیاه آپارتمانی بسیار زیباست که شرایط نگهداری ساده ای دارد. اگر قصد دارید این گل منحصر به فرد را به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید، لازم است برخی از نکات بسیار جزئی را در نظر بگیرید.

آیا کوددهی چمن ها در فصل های سرد سال نیاز است؟

در این مطلب نکاتی در خصوص بازگرداندن چمن ها به بهترین شکل خود، آماده سازی آن برای زنده ماندن در زمستان، کوددهی در فصل های سرد و سبز شدن سریع در بهار آورده ایم.

پنجره و نور مناسب برای گیاهان آپارتمانی کدام است؟

مقدار نوری که در قسمت های مختلف خانه یافت می شود متفاوت است. در ادامه مطلب، راهنمای جامعی در خصوص پنجره های مناسب برای گیاهان آپارتمانی ارائه شده است.

دلایل قهوه ای شدن کاکتوس و راه درمان آن در خانه

کاکتوسی که تازه خریدین و یا مدت‌ها بود ازش مراقبت می‌کردین الان روی اون لکه‌های قهوه‌ای می‌بینین . نگرانین که نکنه کاکتوستون از دست بره؟

صفحات